1848-49-es forradalom és szabadságharc örmény hősei – 1998
Az Egyesület első kiállításainak egyike, amely még kezdetleges módon, de óriási hévvel mutatta be a szabadságharc magyarörmény hőseit.
bővebben20 éves az Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület és a Képviselőiből alakult II. kerületi Örmény Ökormányzat
Az Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület 20 évvel ezelőtt, 1997-ben alakult meg. A Budapest II. ker. Marczibányi Téri Művelődési Központban e kerek évforduló alkalmából kiállítást szervezett a Budapest Főváros II. kerületi Örmény Önkormányzat.
bővebbenAz 1848/49-es szabadságharc magyarörmény hősei
A kiállítás azoknak a név szerint ismert és névtelen magyarörmény hősöknek állít emléket, akik szolgálták hazájukat az 1848/49-es szabadságharcban.
bővebbenAz örmény kódexművészet
Az örmény kódexkészítés művészetéről szóló kiállítás próbálja bemutatni és elemezni a kódexek szerkezetét, készítését, miniatúráit, írását és táblaképeit.
bővebbenAz örmény kultúra 1001 szála és formája
Rollupos kiállítássorozat első része az örmény kultúra, történelem és közösség bemutatására.
bővebbenEcsmiadzin Kincsei
Ecsmiadzin város építészeti remekeit és az Apostoli Örmény Egyház műkincsgyűjteményét bemutató fotókiállítás.
bővebbenEmléknaptár az örmény népirtás 90. évfordulójára kiállítása Jerevánban
Az Örmény Genocídium 90. évfordulójára szóló emléknaptár különlegessége, hogy Szabó László fotóművész a Musza Dagon (Mózes hegyen) készített fotóival és Lászlóffy Aladár magyarörmény Kossuth Díjas költő ezen alkalomra írott, máshol nem megjelentetett 12 versével emlékezik meg a XX. század első és elhallgatott Örmény Genocídiumról magyar, örmény és angol nyelven.
bővebbenErdélyi örmény nemesi családok címerei
Az erdélyi örmény gyökerű nemesi családok címereinek bemutatása. 66 festett címer családi archívumokból illetve Novák József által megfestve.
bővebbenKarácsony Ernő kiállítás
Karácsony Ernő székely festőművész műveiből nyílt kiállítás anyaga, kiegészítve egyéb műveivel is.
bővebbenÖrmény Kisebbség Magyarországon -1995
Az első magyarországi átfogó kiállítás, amely az örménységet mutatja be.
bővebbenTudástár
Válassza ki, hogy milyen típusú műveket szeretne megtekinteni. Amennyiben egy bizonyos téma érdekli, kérjük használja a fenti kulcsszavas keresőt, vagy a Téma szerinti keresést.
KONTAKT
Erdélyi Örmény Kulturális Egyesület
Iroda: 1015 Budapest, Donáti u. 7/a
Postacím: 1251 Budapest, Pf. 70.
Telefon / Fax: 36/1/201-1011
magyar.ormeny@t-online.hu
Amennyiben kérdése lenne az itt olvasott tartalmakkal kapcsolatban, vagy információi vannak örmény vonatkozású történelmi vagy kulturális tényekről, kérjük írjon nekünk e-mailben a magyar.ormeny@t-online.hu címre. Köszönjük!