A 300 éves örmény szertartású római katolikus egyház és közösségei Magyarhonban régen és ma, Konferencia, Budapest 2000 szeptember 29-október 01. (Szerkesztette: Issekutz Sarolta)
Harmadik alkalommal rendezte meg az Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület az örménykatolikus egyházról, a magyarörmény civil szervezeteiről, közösségi életéről, múltjáról, jelenéről és jövőjéről a konferenciát 2000 őszén, amelynek anyagát tartalmazza ez a könyv.
bővebbenSzongott Kristóf: A magyarhoni örmény családok GENEALOGIÁJA tekintettel ezeknek egymás között levő rokonságára, s a vezeték- és keresztnevek etymológiai értemére
Szongott Kristófnak ez a könyve a magyarörmények legfontosabb alap műve,” névbibliája”, amely kapcsot képez az eredeti örmény és magyarrá változtatott nevek között, valamint itt van leírva a „magyarörmény nemzetség”.
bővebbenA Romániai Katolikus Örmények Ordináriátusa Szamosújvár 2001
Tehát az örmény nép megkeresztelkedésének 1700. évfordulóját üljük a Nagy Örmény Jubileumi esztendőben, 2001-ben. A Nagy Örmény Jubileum jó alkalom arra, hogy kezetekbe adjam a Romániai Örmény Katolikus Ordináriátus, Egyházmegyétek jubileumi sematizmusát (évkönyvét).
Jakubinyi György érsek, örmény apostoli kormányzó
Alexa Károly: Távol az Araráttól… A magyarörmény irodalom
Lexikon-szerű antológia, amely a magyarörmény irodalom 37 szereplőjét mutatja be.
bővebbenAz erdélyi magyarörmények társadalmi szerepe, az örmény-katolikus egyháza és identitástudata régen és ma, Konferencia, Szamosújvár 1999. november 20-21. (Szerkesztette: Issekutz Sarolta)
Ezen kötetben a Szamosújvárott 1999. november 20-21. között megrendezésre került 2. egyházi konferencia anyagát tesszük közkinccsé, mellyel tehát egyúttal az utókor számára is kutatható anyagot biztosítunk.
bővebbenAz örmény katolikus egyház története és művészete, Konferencia, 1997 november 20-22. (Szerk.: Fancsali János és Issekutz Sarolta)
Az 1997. február 14. napján megalakuló Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület megtartotta első konferenciáját 1997. november 20-22 között „Az Örmény-katolikus egyház története és művészete” címmel.
bővebbenBalázs-Bécsi Attila: Szamosújvári örökség
Alapvető célom bemutatni, megismertetni Szamosújvár fontosabb építészeti értékeit és mellette rávillantani arra is, hogy az alapító örmény közösség felbomlása és más, abban a korszakban alapvetően nem urbánus mentalitású közösségek betelepedése milyen törést okozott a település urbanisztikai fejlődésében. (Balázs Bécsi Attila)
bővebbenBenedek Katalin: Élő magyarörmény művészet
A kötet 41 ma élő és alkotó örménymagyar képző- és iparművész pályáját és munkásságát mutatja be.
bővebbenBenedek Katalin: Élő magyarörmény örökség
A kötet ismert, elismert és ritkábban emlegetett képző- és iparművészek, fotóművészek, művészettörténészek pályáját és munkásságát mutatja be.
bővebbenBernád Rita – Kovács Bálint: A Szamosújvári Örmény Katolikus Gyűjtőlevéltár Repertórium
Szamosújvári Örmény Katolikus Gyűjtőlevéltár magába foglalja az erdélyi katolikus örmények teljes levéltári anyagát, a levéltárakban kutatók munkáját kívánja könnyíteni, és egyben a történetírást szolgálni, magyar, román és angol nyelven. (részlet dr. Jakubinyi György előszavából)
bővebbenTudástár
Válassza ki, hogy milyen típusú műveket szeretne megtekinteni. Amennyiben egy bizonyos téma érdekli, kérjük használja a fenti kulcsszavas keresőt, vagy a Téma szerinti keresést.
KONTAKT
Erdélyi Örmény Kulturális Egyesület
Iroda: 1015 Budapest, Donáti u. 7/a
Postacím: 1251 Budapest, Pf. 70.
Telefon / Fax: 36/1/201-1011
magyar.ormeny@t-online.hu
Amennyiben kérdése lenne az itt olvasott tartalmakkal kapcsolatban, vagy információi vannak örmény vonatkozású történelmi vagy kulturális tényekről, kérjük írjon nekünk e-mailben a magyar.ormeny@t-online.hu címre. Köszönjük!